لاوروف: آمریکا به سمت رویارویی با روسیه حرکت می کند

لاوروف تاکید کرد ایراد سخنان توهین آمیز و بد درباره پوتین در میان رهبران غربی تبدیل به رویه ای عادی شده است در حالی که پوتین همواره احترام مقامات غربی را نگه داشته است.

با بالا گرفتن اختلافات آمریکا و روسیه بر سر بحران سوریه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد واشنگتن به سمت رویارویی با روسیه حرکت می کند.
لاوروف در مصاحبه ای در مسکو با انتقاد از رویکرد دولت آمریکا نسبت به روسیه گفت ؛ توهین به رییس جمهو روسیه تبدیل به رویه ای عادی در میان رهبران کشورهای غربی شده است.

لاوروف با اشاره به اینکه آمریکا با اتخاذ سیاست های خود به سمت رویارویی با مسکو گام بر می دارد، افزود که اقدامات تحریک آمیز ناتو در مرزهای روسیه ارزش ها و منافع مسکو را هدف قرار داده است.

او افزود: آمریکا در روابط خود با روسیه به سمت تنش و درگیری حرکت می کند. روسیه و ولادیمیر پوتین (در مقابل غربی ها) با احترام برخورد می کند اما ایراد سخنان توهین آمیز علیه روسیه و پوتین به رویه ای عادی در میان رهبران غربی تبدیل شده است. بر خلاف این من به یاد ندارم پوتین حتی یک بار درباره همتایان غربی خود با لحن توهین آمیز و بد صحبت کرده باشد."

لاوروف تاکید کرد مهم ترین دلیل ایجاد تنش در روابط روسیه و آمریکا در مقطع کنونی ناشی از بحران سوریه است.

به گفته وزیر امور خارجه روسیه موضع مسکو در سوریه اصولی و بر مبنای عدم مشروعیت دهی به گروه های تروریستی به عنوان مخالفان مشروع حکومت سوریه است در حالی که موضع دولت واشنگتن در قبال این گروه های تروریستی شبهه ناک است.

در پی تشدید حملات نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه به منطقه شرقی شهر حلب، روابط آمریکا و روسیه وارد تنش شده است.

آمریکا خواستار تشکیل یک کمیته تحقیق بین المللی درباره بررسی اتهام ارتکاب جنایت جنگی از سوی دولت سوریه و حامیان آن به ویژه روسیه در شهر حلب شده است.

شنبه گذشته نیز دولت روسیه پیش نویس قطعنامه فرانسه درباره توقف حملات به بخش شرقی شهر حلب سوریه  را در شورای امنیت ملل متحد وتو کرد. در مقابل مسکو قطعنامه ای پیشنهاد کرد که در این جلسه  رای نیاورد.

منبع: عصر ایران به نقل از سی ان ان

 


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : چهارشنبه - Wednesday
امروز :
29 دی ماه 1400
Today :
2022-01 Jan-19


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399