در نشست خبری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بهار و کبودراهنگ مطرح شد : بیشترین تعداد کاندیداهای مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ جوانان زیر 35 سال هستند

اولین نشست خبری فرماندار بهار به مناسبت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات شهرستان برگزار شد.| جوانان بهاری احساس تکلیف کرده اند| رشد سه برابری ثبت نامی انتخابات مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ

اولین نشست خبری فرماندار بهار به مناسبت انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات شهرستان برگزار شد.

فرماندار بهاردر این نشست با اشاره به تاریخ ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در شهرستان گفت: ثبت نام مجلس شورای اسلامی در شهرستان بهار از روز 28 آذر شروع شده و تا ساعت 12 شب گذشته ادامه داشت و دراین مدت 39 نفر به طور قطعی کاندیداهای مجلس هستند.

مرادی پناه ادامه داد: پس از ثبت نام کار تایید صلاحیت کاندیداها به وسیله مراجع چهارگانه آغاز می شود و این پروسه تا ده روز آینده ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به رشد 310 درصدی ثبت نامی های حوزه بهار و کبودراهنگ در این دوره نسبت به دوره دهم انتخابات مجلس گفت: حدود 296 نفر در سطح استان ثبت نامی داشته ایم که 28 درصد مربوط به مرکز همدان، 24 درصد ملایر و 13 درصد ثبت نامی ها مربوط به حوزه بهار و کبودراهنگ است و از این لحاظ این حوزه سومین حوزه با بیشترین آمار ثبت نامی ها بوده است.

مرادی پناه افزود: از کل 39 نفر ثبت نامی در حوزه بهار و کبودراهنگ 33 نفر در مرکز، 5 نفر در وزارت کشور و یک نفر در خارج از کشور ثبت نام کرده است.

مرادی پناه بیشترین سن ثبت نامی ها را 61 سال و کمترین سن را 31 سال اعلام کرد و ادامه داد: از این بین 4 نفر قبلا سابقه حضور در مجلس را و 3 نفر نیز سابقه حضور در شورای شهر و روستا را دارا می باشند.

فرماندار بهار همچنین حضور یک بانو در بین ثبت نام کنندگان را تکذیب کرد و با اشاره به مدارک تحصیلی ثبت نامی ها افزود: از میان ثبت نامی ها 3 نفر دارای مدرک دکتری، 30 نفر فوق لیسانس ، 5 نفر لیسانس، 1 نفر تحصیلات حوزوی بوده و دو نفر آنها از روحانیون می باشند.

مرادی پناه با اشاره به موقعیت شغلی کاندیداها ادامه داد: در بین ثبت نامی ها 17 نفر کارمند، 5 نفر بازنشسته، 4 استاد دانشگاه، 4 نفر شغل آزاد، 2 روحانی و یک پزشک دیده می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین درصد ثبت نامی ها جوان بوده اند گفت: در بین سنین 30 تا 35 سال 12 نفر، 36 تا 40 سال 6 نفر، 41 تا 45 سال تعداد 4 نفر، 46 تا 50 سال تعداد 7 نفر، 51 تا 55 سال 8 نفر و بین سنین 56 تا 60 و 61 تا 65 سال هر کدام یک نفر ثبت نامی داشته ایم.

مرادی پناه با اشاره به تعداد شعب اخذ رای در شهرستان گفت: جمعا 110 صندوق برای انتخابات امسال در نظر گرفته شده که 48 صندوق در بخش مرکزی، 30 صندوق صالح آباد و 33 صندوق در لالجین خواهد بود.

فرماندار بهار افزود: جمعا 1250 نفر عوامل امنیتی، اجرایی و هیئت نظارت را برعهده دارند و کار انتخابات را دنبال می کنند که 450 نفر آن نیروی امنیتی انتخابات هستند و تمهیدات لازم از لحاظ اجرا اندیشیده شده و انتخابات را بدون هیچ دغدغه ای دنبال می کنیم.

منبع: سایت نشاط شهر

 


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : چهارشنبه - Wednesday
امروز :
29 دی ماه 1400
Today :
2022-01 Jan-19


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399