تردد لغزان شهروندان در معابر کبودراهنگ: معابر کبودراهنگ به پیست اسکیت تبدیل شد

معابر شهر کبودراهنگ بر اثر بارش سنگین برف لغزنده و پوشیده از برف و یخ شد، تردد را در بسیاری از کوچه ها و برخی خیابان ها با مشکل مواجه شده است.

ه گزارش کورنگ، در روزهای پایانی فصل پاییز، بارش برف بعد از چند سال دوباره روی خوش به استان همدان نشان داده است این در حالی است که برخی کوچه های شهر کبودراهنگ بارش سنگین برف را در خود تحمل می کند می توان گفت این رویداد بهترین فرصت برای سنجش عملکرد شهرداری سردترین شهرستان استان همدان است.  

شهرداری کبودراهنگ به عقیده برخی از شهروندان نمره مطلوبی از این موضوع کسب نکرده است، چرا که برف سنگین زمستانی این شهر همچنان رفت و آمد خودرو ها و عابران را با مشکل مواجه کرده و کف یخ زده کوچه ها و خیابانهای کبودراهنگ به پیست اسکیت تبدیل شده است.

این امر خانه نشینی برخی شهروندان کبودراهنگی از جمله سالمندان و معلولان را در پی داشته تا از بروز احتمالی حوادث در کوچه خیابانها جلوگیری نمایند.

برخی از شهروندان می گویند شهرداری کبودراهنگ علیرغم تمام تلاش خود در جهت برف روبی خیابانها و کوچه های شهر موفقیت چندانی بدست نیاورده است.

سید محسن موسوی یکی از شهروندان کبودراهنگی است که منتقد عملکرد شهردای در بازگشایی کوچه های شهر است او می گوید برای بازگشایی کوچه شهید بابایی چندین بار به شهرداری مراجعه کرده است اما شهرداری اقدام مناسبی در این مورد نکرده است.

وی دلیل این امر را تعلل شهرداری عنوان کرد و گفت: حداقل درخواست ما این بود که مقداری نمک پاشی و شن ریزی در کوچه ها صورت بگیرد تا فرزندانمان با اطمینان به مدرسه بروند.

در این میان برخی سالمندان وضعیت بارش برف را با سالهای گذشته مقایسه می کنند و با مرور خاطرات خود می گویند: سالها پیش برف کوچه های کبودراهنگ به اندازه ای می رسید که مردم مجبور بودند راه باریکه ای جهت عبور و مرور خود درست کنند که امسال نیز به دلیل بارش خوب برف، وضعیت برخی از کوچه ها این خاطرات را زنده کرده است که جای شکر دارد.

رها کردن فاضلاب برخی منازل در کوچه های یخ زده شهر و ریختن برف پشت بام خانه ها به کوچه ها و معابر عمومی از سوی برخی از شهروندان، اعتراض برخی دیگر را در پی داشته است.

به نظر می رسد نامطلوب بودن فرهنگ شهرنشینی در این شهر و وجود خانه های قدیمی بدون استحکام با عایق نامطلوب از جمله مشکلات شهری در کبوراهنگ است که مشکلات آن را دوچندان کرده است.

برخی از شهروندان کبودراهنگی در حالی منتقد عملکرد شهرداری هستند که این شهرداری همزمان با بارشهای اخیر برف وارد عمل شده و با بکار گیری تمام تجهیزات و امکانات خود عملیات برف روبی از خیابانهای اصلی را آغاز کرده است.


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : چهارشنبه - Wednesday
امروز :
29 دی ماه 1400
Today :
2022-01 Jan-19


نظرسنجی
اهداف و برنامه های ارائه شده توسط آقای جعفری برای مجلس دهم را در راستای توسعه روستاها و شهرهای بهار و کبود راهنگ چگونه ارزیابی می کنید؟


مهمترین اخبار و رویدادها

معرفی کتاب

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399