جعفری در نطق میان دستور روز سه شنبه 3 تیر: به موضوعاتی از قبیل آرزوی ترامپ قمارباز برای مذاکره با ایران/حل مشکلات اقتصادی و معیشتی/وضعیت جاده های حوزه انتخابیه/رتبه بندی معلمان و مشکل قیمت مسکن اشاره کرد

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با اشاره به جنایات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: رئیس‌جمهور قمارباز آمریکا آرزوی مذاکره با ایران را به گور خواهد برد.

عیسی جعفری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه، از پیام راهگشای رهبر فرزانه انقلاب در ابتدای مجلس یازدهم تشکر کرد و گفت: فرمایشات معظم له نقشه راه مجلس خواهد بود. همچنین از مسئولان اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی برگزاری انتخابات تشکر می‌کنم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اشاره به هفته قوه قضاییه، افزود: این هفته را به آیت الله رئیسی، شخصیت مقتدر و فساد ستیز که ثابت کرد اراده در امر قضا می‌تواند موثر و مفید باشد، تبریک می‌گویم.

وی ضمن تشکر از مردم حوزه های انتخابیه و ستادهای مردمی در انتخابات اخیر، ادامه داد: از اینکه به دلیل وضعیت شیوع کرونا امکان تشکر حضوی میسر نگردید، عذرخواهی می‌کنم و خود را متعهد به خدمتگزاری به مردم می‌دانم.

جعفری در ادامه نطق میان دستور خود یادآور شد: یکی از دغدغه های رهبری در پیام مجلس، اصلاح وضعیت اقتصادی کشور بود، چرا که امروز مردم به خاطر وضعیت خاص کرونا از سویی و تحریم های ظالمانه امریکا از سوی دیگر با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. آمریکای جنایت کار، سفاک و این رژیم نژادپرست و رئیس جمهور آن با اقدامات اخیر نشان دادند که به حقوق بشر پایبند نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در تجمعات انتخاباتی دنبال توافق سریع با ایران هستند، می‌دانند که عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی برای مردم آمریکا روشن شده است. دولتمردان آمریکایی به جای اتهام دروغین و واهی باید به مطالب زیر پاسخ دهند.

وی یادآور شد: آیا حاضرید قبل از توافق دادگاه جنایت جنگی پاسخگوی خون به ناحق ریخته حاج قاسم سلیمانی باشید؟ اجازه می‌دهید دادگاه تشکیل شود؟ آیا حاضرید قبل از توافق با آزادی بی قید و شرط دارایی‌های ایران حُسن نیست خود را نشان دهید؟ آیا حاضرید قبل از توافق، تحریم‌های ظالمانه را بردارید؟ جواب شما پیشاپیش مشخص است. آقای ترامپ قمارباز آرزوی مذاکره با ایران را به گور خواهید برد.

جعفری در ادامه به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی باید نسبت به وضعیت جاده های حوزه انتخابیه که به قتلگاه تبدیل شده، توجه داشته باشید. توسعه روستا رها شده و موضوع اراضی شهری کبودرآهنگ بعد از 40 سال حل نشده است. آقای وزیر، مسکن مهر چه زمانی به اتمام می رسد؟

وی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش، افزود: آقای وزیر رتبه بندی معلمان و دیگر نیازهای این قشر آینده ساز چه زمانی حل می شود؟ ساماندهی حق التدریسی ها، نهضتی‌ها و آموزشیاران چه زمانی به سرانجام می رسد؟

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در ادامه خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای وزیر به فریاد کارگران و بازنشستگان برسید، این گروه افراد مشکل جدی اقتصاد دارند. آقای رئیس جمهور آیا از قیمت افسار گسیخته کالاها خبر دارید؟ آیا با یک میلیون 200 هزار تومان شما می توانید زندگی کنید؟ آیا خبر دارید با انتصابات فامیلی و بها دادن به افراد مسئله‌دار، بیشتر زمینه فساد را مهیا می‌کنید؟ آیا می‌دانید برخی از مسئولان در دولت جنابعالی از مدرک تحصیلی معتبر برخوردار نیستند؟ آیا می‌دانید بعضی از مسئولان با جعل سند کارت پایان خدمت گرفتند؟ آیا خبر دارید برخی مسئولان چندین سال از پرداخت اجاره بهای خانه‌های سازمانی امتناع می‌کنند؟ این افراد درد گرانی افسارگسیخته مسکن را چه زمانی متوجه خواهند شد؟

جعفری در پایان یک بیت شعر در فراغ شهید سردار سلیمانی قرائت کرد: صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را/ تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


ثبت نظرات شما کاربران عزیز
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن ارسالی
وضعیت :

امروز : شنبه - Saturday
امروز :
28 فروردین ماه 1400
Today :
2021-04 Apr-17


مهمترین اخبار و رویدادها

شعار سال ۱۳۹۹
شعار سال 1399